Profil zaufany (довірений профіль) – що це таке, та як його створити? (2023)

Profil zaufany (довірений профіль) – що це таке, та як його створити? (1)

Мабуть, чи не кожен, хто проживає або перебуває в Польщі, хоча б раз стикався із терміном «profil zaufany» (читаємо «профіль зауфа́ни»; також часто серед українців можна почути назву «профіль зауфаний», або ж «довірений профіль»). Що таке profil zaufany, для чого він потрібен, та що з його допомогою можна вирішити – пропонуємо розібратися з цим та іншими важливими поняттями в даній статті.

зміст

show

 • Що таке profil zaufany?
 • Хто може створити profil zaufany?
 • Навіщо потрібен profil zaufany?
 • Що потрібно підготувати для створення довіреного профілю?
 • Як створити profil zaufany?
  • Покрокова інструкція, як створити обліковий запис.
 • Скільки коштує створити profil zaufany?
 • Який термін дії довіреного профілю?

Насамперед необхідно знати, що в Польщі існує державна електронна система ePUAP (Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej), яка дозволяє громадянам Польщі та іноземцям в онлайн-режимі взаємодіяти з державними органами, і для цього непотрібно безпосередньо йти в держустанову, тобто до так званого «уженду» (urząd). Кожен, хто офіційно перебуває на території Польщі та має номер PESEL, може зареєструвати на платформі ePUAP особистий профіль – Profil Zaufany, а також створити власний електронний підпис.

Що таке profil zaufany?

Profil zaufany (довірений профіль) – що це таке, та як його створити? (2)

Profil zaufany (PZ), або ж довірений профіль – це засіб електронної ідентифікації. Це безкоштовний інструмент для підтвердження власної особи при вирішенні багатьох адміністративних питань через інтернет. Довірений профіль є максимально захищеним, і доступ до нього може мати лише його власник. Профіль містить інформацію про особу (ім’я та прізвище, дата народження, номер PESEL).

Не слід плутати поняття «Profil zaufany» та «Podpis kwalifikowany elektroniczny».

Profil zaufany – це довірений профіль в державній системі Польщі, дані якого збережено на серверах. Щоб його отримати та підтвердити, обов’язково потрібен номер PESEL та особиста присутність особи в країні.

Podpis kwalifikowany elektroniczny – це кваліфікований цифровий підпис, який можна отримати абсолютно дистанційно та без PESEL. Дані такого цифрового підпису збережені на окремому носії його власника (такий носій має вигляд флешки).

Тобто з точки зору застосування (підтвердження особистості) ці два поняття практично не відрізняються. Різниця є, власне, у способі отримання. Тож пам’ятаймо: profil zaufany – не те саме, що й podpis kwalifikowany elektroniczny.

Хто може створити profil zaufany?

Створити довірений профіль може абсолютно кожен, хто перебуває на території Польщі та має номер PESEL. Це стосується іноземців у тому числі. Єдина проблема в отриманні профілю іноземцями полягає в тому, що не в кожного з них є PESEL (тоді, як майже всі громадяни Польщі мають такий номер). Ті іноземці, які ще не мають PESEL, можуть отримати лише кваліфікований електронний підпис.

Окрім того, щоб отримати довірений профіль, необхідно мати дійсний паспорт громадянина Польщі або біометричний паспорт (для іноземців), а також мати повну чи обмежену дієздатність. Недієздатні та особи віком до 13 років не можуть отримати довірений профіль.

Навіщо потрібен profil zaufany?

Перелік основних можливостей, які дає довірений профіль:

 • вхід на платформу електронних послуг PUE ZUS;
 • контроль виплат роботодавцем внесків до ZUS;
 • реєстрація в центрі зайнятості praca.gov.pl;
 • вхід на сайт податкової служби podatki.gov.pl, відстеження та перерахунок податкових виплат, подання податкових декларацій;
 • реєстрація підприємницької діяльності;
 • подання заявки на Європейську карту медичного страхування (EKUZ);
 • вхід в обліковий запис пацієнта (Internetowe Konto Pacjenta) на порталі pacjent.gov.pl;
 • перевірка даних про кількість лікарняних та отриманих виплат;
 • подання заявки на отримання щомісячної допомоги на дітей за програмою „Rodzina 500+”;
 • подання заявки на отримання інших видів матеріальної допомоги для сімей з дітьми;
 • вирішення питань, пов’язаних із пенсійним забезпеченням;
 • перевірка та редагування власних даних в реєстрі PESEL; прописка (meldunek);
 • перевірка даних про штрафні бали для водія (за польським водійським посвідченням), а також дані про сплату штрафів;
 • реєстрація автомобіля / зняття з реєстрації;
 • отримання довідки про несудимість у Польщі;
 • подання заяви про втрату документів та заяви на їх відновлення;
 • отримання копій документів про цивільний стан, народження, смерть.

Окрім того, profil zaufany можна створити на фірму, щоб через нього подавати бухгалтерську звітність, відстежувати податкові виплати, вирішувати питання, пов’язані з соціальними установами, наприклад, пенсійним фондом, чи взаємодіяти з держустановами при працевлаштуванні іноземців.

Що потрібно підготувати для створення довіреного профілю?

 • Ім’я та прізвище (imię i nazwisko), ім’я користувача чи логін (nazwa użytkownika) та пароль (hasło). Варто пам’ятати, що логін надалі не може бути змінено (встановлюється єдиний раз). Пароль повинен складатися щонайменше з восьми знаків та містити одну велику літеру, одну малу літеру, одну цифру/ один знак. У паролі не може бути пробілів, крапок і польських літер (ą, ę, ś, ć, ż, ź, ń, ó, ł). Важливо пам’ятати, велика це літера, чи мала (наприклад, «A» i «a» – зовсім різні символи в паролі).
 • Номер PESEL.
 • Мобільний телефонний номер, електронна адреса та мобільний телефон, номер якого Ви вказуєте.

Як створити profil zaufany?

Спочатку потрібно створити обліковий запис в електронній системі ePUAP.

Слід зауважити, що інтерфейс системи ePUAP для мобільної версії може дещо відрізнятися від стандартної, розробленої для комп’ютера чи ноутбука (інше розташування кнопок, вигляд). Втім усі назви кнопок та процеси в обох версіях будуть однаковими.

Покрокова інструкція, як створити обліковий запис.

 • Підготувати необхідні дані.
 • Перейти на сайт ePUAP та створити обліковий запис (кнопка „Załóż konto” та „Zarejestruj się”).
 • Заповнити дані анкети, яка з’явиться на екрані, а також дати дозвіл на обробку персональних даних і пройти перевірку CAPTCHA. Під полем PESEL буде значок („Nie posiadam numeru PESEL” – на випадок, коли у Вас ще немає номеру). Якщо туди натиснути, то відбудеться звичайна реєстрація (просто створиться обліковий запис в системі ePUAP, але це ще НЕ profil zaufany!) На цьому реєстрацію в системі ePUAP буде завершено (про це Вас поінформують за вказаними контактними даними). Якщо ж Ви маєте PESEL, то з його внесенням система автоматично запропонує отримати довірений профіль.

Наступним кроком буде, власне, отримання довіреного профілю.

Ось як це можна зробити.

 • Увійти в створений обліковий запис на порталі ePUAP та натиснути на свій профіль (у верхньому правому куті сторінки). В меню, що відкриється, вибрати опцію „Profil zaufany” та натиснути „Złóż wniosek o profil” (подання заявки).
 • Внести необхідні дані: ім’я та прізвище, PESEL (на цьому етапі – обов’язково), номер телефону та електронну адресу.
 • Пройти авторизацію шляхом введення у відповідне поле коду, отриманого в SMS-повідомленні.

Далі необхідно буде здійснити перевірку даних (верифікація). Для цього є декілька способів: за допомогою кваліфікованого цифрового підпису, підтвердження за допомогою відеозв’язку, через онлайн-банкінг, або у особисто в пунктах підтвердження. Верифікувати дані потрібно протягом 14 днів. Якщо Ви не зробили цього впродовж вказаного терміну, то реєструватися вдруге непотрібно, але треба буде повторно подати заявку на створення довіреного профілю.

Щоб підтвердити дані за допомогою банківського онлайн-сервісу, потрібно мати рахунок в одному з акредитованих банків (наприклад, Bank PKO, Alior Bank, ING Bank Śląski, Millenium Bank, mBank, Crédit Agricole, BNP Paribas). Варто довідатись у своєму банку, чи доступна в них дана послуга. Якщо так, то авторизуйтеся в онлайн-сервісі свого банку та виберіть у меню послуг („Usługi”) пункт „Profil zaufany”, внесіть усі необхідні дані та підтвердьте процедуру кодом із SMS-повідомлення.

Profil zaufany (довірений профіль) – що це таке, та як його створити? (3)

Для підтвердження даних за допомогою кваліфікованого електронного підпису, необхідно вибрати даний пункт у меню та використати свій цифровий підпис, який міститься на носії (електронний ключ або флешка).

Для того, аби підтвердити дані особисто в пунктах підтвердження, слід обрати такий пункт (їх повний перелік є на сайті pz.gov.pl), взяти паспорт і прийти до пункту в робочий час.

Для верифікації даних через відеозв’язок потрібно обрати відповідний спосіб підтвердження („Wideospotkanie/ Rozmowa z urzędnikiem”).

1. Оберіть дату відеозустрічі (час зустрічі обрати не можна) та завантажте на тому ж сайті додаток для відеозв’язку (якщо у Вас немає, наприклад, Skype). На Вашому гаджеті повинна бути камера і мікрофон.

2. Після проходження реєстрації Ви отримаєте два повідомлення: перше – про підтвердження створення запису, друге – з номером Вашої заявки (збережіть його й нікому не показуйте до завершення відеозустрічі).

3. Далі потрібно дочекатися, коли до Вас зателефонують і повідомлять номер заявки: він має співпадати з тим, який було вказано в повідомленні. Якщо все співпало, Ви отримаєте посилання для відеозв’язку, за яким потрібно перейти. Коли відбудеться з’єднання з чиновником (тим, хто проводитиме відеозустріч), параметри Вашої заявки знову перевірять. Якщо все збігається, Вас попросять показати паспорт чи інший документ, що підтверджує особу. Показувати необхідно так, щоб всі дані було максимально видно.

4. Після того, як всі формальності буде завершено, чиновник здійснить верифікацію Вашого профілю (Ви отримаєте повідомлення). З цього моменту profil zaufany буде дійсним та готовим до повного використання.

Скільки коштує створити profil zaufany?

Процедура створення довіреного профілю, його підтвердження будь-яким способом, як і створення облікового запису в системі ePUAP є абсолютно безкоштовною.

Який термін дії довіреного профілю?

Profil zaufany підтверджується на 3 роки з подальшою можливістю продовження на наступні 3 роки.

Варто зазначити, що для Вас можуть автоматично створити profil zaufany в ситуації, коли Ви саме подаєте заявку на отримання номера PESEL. Але дуже важливо про це повідомити (тобто, подаючи заявку на PESEL, скажіть одразу, що хотіли б отримати довірений профіль).

4.2/5 - (12 votes)

FAQs

Як створити профіль Zaufany? ›

Щоб створити довірений профіль, треба зайти на сайт https://pz.gov.pl і заповнити спеціальну анкету, натиснувши кнопку "Зареєструватися". Після того, як всі кроки буде виконано, на вказану електронну пошту прийде підтвердження прийняття заяви та нагадування про необхідність підтвердити свою особу протягом 14 днів.

Для чого потрібен Profil zaufany? ›

Profil zaufany (PZ), або ж довірений профіль – це засіб електронної ідентифікації. Це безкоштовний інструмент для підтвердження власної особи при вирішенні багатьох адміністративних питань через інтернет. Довірений профіль є максимально захищеним, і доступ до нього може мати лише його власник.

Як підтвердити профіль Зауфани? ›

Є три основні способи: особисте відвідування точок підтвердження профілю, через онлайн-банкінг або за допомогою цифрового підпису.

Як створити довірений профіль? ›

Першим кроком до створення довіреного профілю є реєстрація на сайті http://www.pz.gov.pl/ (бнеобхідно вказати свій логін, пароль та свої дані). Потім протягом 14 днів вам необхідно особисто звернутися з документом, що засвідчує вашу особу, в один із пунктів підтвердження довіреного профілю.

Як підтвердити Profil zaufany? ›

Для підтвердження Profil zaufany ePUAP обов'язково потрібна наявність PESEL, а podpis kwalifikowany elektroniczny можна отримати, не маючи цього ідентифікатора. Відомості про профіль ePUAP зберігаються в хмарному сервісі держави, а дані ЕЦП на змінному носії.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Neely Ledner

Last Updated: 08/12/2023

Views: 5857

Rating: 4.1 / 5 (42 voted)

Reviews: 89% of readers found this page helpful

Author information

Name: Neely Ledner

Birthday: 1998-06-09

Address: 443 Barrows Terrace, New Jodyberg, CO 57462-5329

Phone: +2433516856029

Job: Central Legal Facilitator

Hobby: Backpacking, Jogging, Magic, Driving, Macrame, Embroidery, Foraging

Introduction: My name is Neely Ledner, I am a bright, determined, beautiful, adventurous, adventurous, spotless, calm person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.